Firma malarska do malowania komercyjnych powierzchni – jak ją wybrać?

Jeśli posiadasz własną firmę z wieloma pomieszczeniami do malowania, to pewnie wiesz, że takie powierzchnie wymagają co jakiś czas odświeżenia w postaci malowania ścian i sufitów. Jak zatem wybrać odpowiedniego wykonawcę takiej usługi? Z pewnością powinieneś skorzystać z profesjonalnej firmy malarskiej – poniżej znajdziesz wskazówki, jaki kryteriami powinieneś kierować się przy wyborze jednej z nich.

Doświadczenie

Niezbędnymi cechami, których należy szukać u wykonawcy robót malarskich, jest jego długoletnie doświadczenie w branży. Malarze z długą historią na rynku, z pewnością posiadają niezbędne doświadczenie nabyte podczas wielu zleceń. Nie warto wybierać osób, które weszły dopiero na rynek do dużych projektów – jakim z pewnością będzie pomalowanie wszystkich ścian w twojej firmie. Oszczędzisz dzięki temu czas i pieniądze wydane na ewentualne poprawki po mało doświadczonych malarzach. Najlepiej, aby mieli duże doświadczenie w pracach malarskich prowadzonych w biurach, sklepach oraz innych wielkopowierzchniowych pomieszczeniach.

Technika

Profesjonalna firma malarska potrafi wykorzystać konkretne techniki malarskie do różnych powierzchni. Z pewnością doradzi również odpowiedni rodzaj farby, a nawet kolory do poszczególnych pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest również wykorzystywany przez nich sprzęt – powinieneś się o to zdecydowanie spytać! Jeśli nie mają na wyposażeniu specjalistycznych urządzeń, możesz zakładać, że nie podołają twojemu zleceniu malowania. Postaraj się również uzyskać informacje o tym, w jaki sposób zabezpieczają powierzchnie, które nie mają prawa być pomalowane (drzwi, lampy, okna) – jeśli unikają odpowiedzi na takie pytanie, to podziękuj za poświęcony czas i szukaj kolejnej firmy malarskiej.

Reputacja i portfolio

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy firma jest rzetelna w wykonywaniu usługi malowania ścian jest poznanie jej reputacji. Internet jest skarbnicą wiedzy o firmach tego typu. Poszukaj recenzji, opinii lub referencji od zadowolonych klientów. Wiadomo, mogą trafić się pojedyncze negatywne wypowiedzi o danej firmie – zwłaszcza jeśli jest na rynku od wielu lat, ale jeśli są one w ilości przeważającej, to nie warto zawracać sobie głowy taką firmą. Na rynku z pewnością znajdziesz innych profesjonalistów z doskonałymi opiniami i zdjęciami z realizacji podobnych do twojego obiektów.

Komunikacja z firmą

Bardzo ważne jest, aby firma malarska sprawnie odpowiadała na twoje pytania i prośby. Dlatego, jeśli nie dostajesz odpowiedzi na pytania dotyczące realizacji malowania w twojej firmie lub otrzymujesz ją po bardzo długim czasie – możesz spodziewać się problemów w czasie odświeżania pomieszczeń poprzez malowanie ścian. Profesjonalna firma malarska ma w zwyczaju utrzymywać dobrą komunikację ze swoimi klientami. Jest to jeden z najważniejszych czynników, na które należy zwrócić uwagę, gdy chcesz zatrudnić taką firmę.

Uczciwa cena

Profesjonalna firma malarska z pewnością zrobi odpowiednie pomiary i będzie w stanie określić całkowity koszt usługi malarskiej. Malarz, który kręci przy ustalaniu ceny, nie jest godny zaufania – może na koniec wystawić ci dużo większy rachunek, niż się tego spodziewałeś. Warto uzyskać rozpisany kosztorys lub zawrzeć umowę, na której będzie kwota całkowita za wykonaną usługę.

Dodaj komentarz