Remont w kuchni. Jak zrobić go w cenie?

Kuchnia to serce domu. Jest jednym z ważniejszych pomieszczeń, dlatego powinna być komfortowa, wygodna i funkcjonalna. Jest to również pomieszczenie, które sprawia najwięcej problemów przy urządzaniu czy podczas remontu. Kiedy pojawia się wizja remontu kuchni, na domowników pada „blady strach”. Jak więc przeprowadzić remont w kuchni, by proces odbył się bez stresu, nerwów i niepotrzebnych wydatków?

Najważniejszy jest projekt

To właśnie projekt jest najważniejszym elementem. Odpowiednio zaplanowana przestrzeń, zestawienie niezbędnych sprzętów, półek, półeczek, szafek pozwoli zagospodarować każdą możliwą wolną powierzchnię. Projekt jest istotny jeszcze z jednego ważnego powodu. Pozwala ocenić budżet i koszty wykonania remontu. Jeśli jednak zdarzył się nieprzewidziany wydatek, z pewnością przyda się szybka pożyczka online

Styl i wystrój

Projektując kuchnię zawsze można skorzystać z pomocy profesjonalisty, który odpowiednio doradzi i przeniesie na papier naszą wizję. Należy jednak podjąć decyzję, w jakim stylu chcemy urządzić pomieszczenie. Tu zdecydowanie należy kierować się aranżacją całego domu i mieszkania, by pomieszczenia sprawiały wrażenie harmonii i ładu. 

Niezbędne sprzęty

Kuchnia to głównie szafki i sprzęty. Są one istotą pomieszczenia. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup każdego dostępnego sprzętu na rynku, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Być może zmywarka jest zbędna, a może zupełnie nie korzystamy z mikrofali i czajnika bezprzewodowego. 

Remont czas start!

Po zaprojektowaniu można przejść do pracy. Tutaj oczywiście istotne jest, czy korzysta się z pomocy fachowców. Jeśli wszystko wykonujemy sami, można zaoszczędzić całkiem sporo, jednak nie każdy potrafi samodzielnie przeprowadzić remont. Jeśli chcemy zachować stare meble i odświeżyć tylko ściany, należy wszystko dokładnie okryć przed zabrudzeniem i zniszczeniem. W przypadku wymiany całości mebli i sprzętu na nowe należy wszystko zdemontować. Najpierw malujemy sufit, ściany, następnie kładziemy podłogi i płytki na ścianach. Zasada jest prosta – zawsze od góry.

A może tylko dodatki?

Jeśli kuchnia nie wymaga remontu, a tylko znudziła się mieszkańcom lub wymaga odświeżenia, warto poszukać inspiracji w prasie i w internecie. Czasem wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany, by nadać pomieszczeniu zupełnie innego charakteru. 

Jakie koszty?

Remont kuchni to dość spory wydatek, a cena wyraźnie wzrasta, kiedy korzystamy z usług fachowców. W tym przypadku praca ekipy pochłania znaczną część przewidzianej kwoty. W takim przypadku zawsze można skorzystać z oferty instytucji bankowej i zapytać o szybką pożyczkę online. Jak przedstawia się przybliżony cennik?

  • projekt kuchni – od 100 zł za m2,
  • projekt mebli – od 80 zł za m2;
  • demontaż starych mebli – ok. 300 zł;
  • malowanie ścian – od 20 zł za m2;
  • tapetowanie – od 15 zł za m2;
  • płytki – od 40 zł za m2;

Do całości należy oczywiście doliczyć zakup niezbędnych materiałów, sprzętów, dodatków. Jak widać koszty wykonania remontu kuchni to całkiem spory wydatek. Dużą część funduszy można zaoszczędzić, wykonując prace samodzielnie.

Dodaj komentarz