Gadżety, które ułatwiają codzienne obowiązki domowe

Codzienne obowiązki domowe wcale nie muszą być naszą zmorą. Za pomocą tych kilku gadżetów staną się one prostsze, przyjemniejsze i, co ważne, wykonamy je dużo szybciej. Oto urządzenia, które ułatwią nam domowe prace.

Robot odkurzający

Odkurzanie to czynność, która zwykle zajmuje sporo czasu. Dzięki robotowi sprzątającemu będziemy mogli zapomnieć o odkurzaniu w niewygodnej, pochylonej pozycji. Robot wykona całą pracę za nas. To niewielkie urządzenie jest tak zaprogramowane, aby co określony czas startować ze swojej bazy i odkurzać powierzchnię, zgrabnie omijając wszelkie przeszkody. Po wykonaniu tej czynności robot sam wraca do stacji dokującej. Takie urządzenie idealnie sprawdza się w przypadku posiadania zwierząt, na przykład kota lub psa, przy których odkurzanie, z racji wszechobecnej sierści, odbywa się zwykle dużo częściej. Koszt robota sprzątającego to wydatek rzędu 1000-1500zł.

Mop automatyczny

To urządzenie bardzo podobne do poprzedniego, natomiast jego funkcją jest mycie powierzchni. Mop ma zamontowane specjalne wkłady, które zbierają kurz i brud nawet z trudno dostępnych zakamarków. Takie urządzenie sprawdzi sie szczególnie w przypadku dużych powierzchni. Cena urządzenia to ok. 200-300zł, natomiast jednorazowe wkłady dokupimy w cenie ok. 15-20zł za sztukę.

Automatyczna myjka do okien

Mycie okien to kolejna czynność, która nie należy do naszych ulubionych zajęć domowych. Na szczęście na rynku pojawiły się automatyczne myjki, które całą robotę wykonają za nas. Jak to działa? To proste. Wystarczy umieścić niewielkich rozmiarów urządzenie – myjkę na szybie, a ta przywrze do niej za pomocą przyssawek. Teraz tylko należy włączyć ją i pozostała część pracy zostanie już wykonana automatycznie. Myjka wyposażona jest w czujniki, które rozpoznają przeszkody takie jak klamki czy brzegi okna. W ten sposób możemy cieszyć się idealnie czystymi oknami praktycznie bez żadnego wysiłku. Koszt takiej myjki to ok. 1000-1500zł.

Robot kuchenny

Jeśli gotowanie jest dla nas prawdziwą udręką, nie mamy odpowiednich umiejętności kulinarnych lub zwyczajnie “nie czujemy” tej sztuki, rozwiązaniem będzie zakup wielofunkcyjnego robota kuchennego. Takie urządzenie wykona za nas między innymi takie czynności jak: mieszanie składników, mielenie, krojenie, siekanie, ucieranie, odmierzanie porcji zgodnie z przepisem, a także pozwoli ugotować, udusić czy uprażyć potrawę. Wbudowana w robot książka kucharska to również rozwiązanie dla osób, którym na co dzień brakuje pomysłów na przyrządzanie posiłków. Za taką pomoc kuchenną musimy jednak sporo zapłacić, bo ok. 5000-6000zł. 

Opisane wyżej gadżety to prawdziwe wsparcie w codziennych pracach i spora oszczędność czasu. Niestety ich cena może być przytłaczająca, jeśli nie dysponujemy odpowiednimi oszczędnościami. W takiej sytuacji pomocne mogą być pożyczki przez internet, które pozwolą zyskać dodatkowe środki na zakup gadżetu. Pożyczkę spłacimy zaraz po wypłacie, a gadżet będzie nam służył przez wiele lat, poprawiając komfort naszego codziennego życia.

Dodaj komentarz